Dieta

Jak wygląda sylwetka skinny fat?

Jak wygląda sylwetka skinny fat?

Dla wielu osób dbanie o sylwetkę to coś więcej niż obsesyjne sprawdzanie wagi. Przy regularnych ćwiczeniach równie istotna jest kondycja organizmu oraz ogólna poprawa wyglądu skóry. Co jednak zrobić, gdy nawet przy regularnej aktywności fizycznej i zbilansowanej diecie, nadal nie możemy pozbyć się dodatkowych kilogramów, np. z brzucha lub ud? Określenie skinny fat dotyczy osób, które na pierwszy rzut oka wyglądają na szczupłe, jednak pod ubraniem skrywają mało jędrne i niesprężyste ciało. Często również ma miejsce sytuacja, kiedy utrudnione jest zniwelowanie dodatkowego tłuszczu z określonej partii ciała. Jak wygląda budowa ciała osoby skinny fat? Jak wyjść z bycia skinny fat? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej o tym charakterystycznym typie sylwetki!

Skinny fat – co to jest?

Sylwetka określana mianem skinny fat może dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Nie ma jednoznacznego tłumaczenia tego wyrażenia na język polski, jednak najczęściej można spotkać się z określeniem pozornej chudości. Czym dokładnie charakteryzuje się sylwetka skinny fat? Osoby posiadające ten rodzaj figury są na pierwszy rzut oka szczupłe, jednak ich ciało posiada sporą ilość tkanki tłuszczowej. Chociaż z pozoru wyglądają na zdrowe, ich organizm może w rzeczywistości potrzebować odpowiedniej diety oraz określonych ćwiczeń, tak aby zredukować poziom wspomnianej wyżej tkanki do mniejszej ilości.

Budowa ciała osoby skinny fat

Najbardziej charakterystycznym objawem sylwetki skinny fat jest nadprogramowe zbieranie się tkanki tłuszczowej. Osoby o tego typu figurze mogą mieć problem z cellitem i niską jędrnością ciała. Kto najczęściej ma sylwetkę typu skinny fat?

  • Osoby prowadzące siedzący tryb życia;
  • osoby nieuprawiające sportu i nieprowadzącej żadnej aktywności fizycznej;
  • osoby po 30. roku życia, które nie dbają o poprawę swojego metabolizmu oraz charakteryzujące się niskim poziomem aktywności fizycznej.

Sylwetka skinny fat powoduje, że mężczyźni oraz kobiety mają problemy z samopoczuciem i pewnością siebie. Na szczęście istnieje kilka prostych i sprawdzonych sposobów na to, jak pozbyć się wyglądu skinny fat.

Jaką dietę wybrać przy sylwetce skinny fat?

Pierwszym krokiem osób, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy, jest przejście na dietę. Zmniejszenie ilości spożywanych kalorii to z pewnością dobra droga do schudnięcia, jednak w przypadku sylwetki skinny fat sprawa z dietą wygląda nieco inaczej. Osobom, które chcą wyjść z bycia pozornie chudym, zaleca się zwracanie uwagi przede wszystkim na dostarczanie posiłków bogatych w makroskładniki. Pełnowartościowe dania, które składają się w głównej mierze z mało przetworzonych produktów, będą doskonałym źródłem energii. Dieta osób skinny fat powinna również opierać się na regularnym spożywaniu posiłków. Dzięki temu uniknie się napadów tzw. wilczego głodu, podczas których sięga się po niskiej jakości przekąski pełne węglowodanów, soli i tłuszczów.

Warto również być świadomym tego, że podczas odchudzania waga może stać w miejscu. Najważniejsze jest mierzenie swoich partii ciała, ponieważ w organizmie często gromadzi się woda, która zaburza rzeczywistą wagę. Przed rozpoczęciem diety użyj np. miarki krawieckiej do sprawdzenia obwodów Twoich obydwu rąk, nóg, talii oraz brzucha. Powtarzaj tę czynność regularnie i zapisuj zdejmowane miary. Gwarantuję, że przy odpowiedniej diecie i aktywności fizycznej zobaczysz i poczujesz zmiany w swoim ciele.

Skinny fat – ćwiczenia

Bardzo ważną kwestią w celu wyjścia z bycia skinny fat, są dobrze dobrane i przemyślane ćwiczenia. Wbrew pozorom nadmiernego tłuszczyka z brzucha nie pozbędziemy się przez robienie samych brzuszków. Niezbędne będą do tego ćwiczenia wielostawowe, które zaangażują wiele różnych partii w ciele. Warto również zainteresować się zestawami ćwiczeń wykonywanych przy użyciu obciążenia w postaci np. ciężarków. To świetny sposób na stawianie wyzwań dla własnego organizmu. Jeśli jednak nie ćwiczyłeś do tej pory z obciążeniem, warto zacząć od ruchów mających na celu wykorzystanie masy mięśniowej Twojego organizmu.

Wróć na stronę główną i znajdź więcej inspirujących wpisów!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *