Lifestyle

Domowy peeling do twarzy

Domowy peeling do twarzy

Stan cery często wpływa na samopoczucie. Doświadczanie uczucia ściągnięcia, nadmiernej suchości, czy nawracających wyprysków to nic przyjemnego. Istnieje jednak kilka sprawdzonych metod na przywrócenie naszej cerze równowagi. Jednym z nich jest regularnie wykonywany peeling. To zabieg polegający na usuwaniu martwego naskórka, dzięki czemu pozbywamy się ewentualnych zanieczyszczeń z powierzchni skóry. Jakie są zalety stosowania peelingu do twarzy? Czy regularność wykonywania tego kroku w pielęgnacji jest istotna? Czy można zrobić dobry peeling wykorzystując do tego jedynie produkty dostępne w domu? Odpowiedzi na te i inne kwestie związane ze złuszczaniem cery znajdziesz w moim dzisiejszym wpisie!

Zalety stosowania peelingu do twarzy

Peeling to rodzaj kosmetyku, który w zależności od wielkości drobinek, można stosować do skóry twarzy oraz ciała. Ma przede wszystkim właściwości złuszczające, dlatego przyczynia się do usunięcia martwego naskórka. Ten proces powinien zachodzić naturalnie, jednak nie u każdego przebiega on poprawnie i na tyle skutecznie, że niepotrzebne jest używanie peelingów. Regularne stosowanie tego kosmetyku sprawia, że cera staje się świeża, gładka i poprawia się jej ogólna kondycja oraz wygląd. Dzięki peelingowi pozbywamy się zanieczyszczeń, przez które zatykają się pory, co prowadzi do powstawania wyprysków. 

Warto zaznaczyć, że regularne złuszczanie powinno dotyczyć nie tylko cery tłustej, ale również suchej. Wtedy warto zaopatrzyć się w peelingi enzymatyczne, które nie zawierają żadnych drobinek, a działanie złuszczające zawdzięczają odpowiednio dobranym składnikom.

Chcesz dodatkowo zadbać o kondycję swojej skóry? Dowiedz się więcej o zaletach stosowania kosmetyków z kwasem hialuronowym!

Jak często stosować peeling do twarzy?

Należy uważać, aby peelingu nie używać zbyt często. Na naszym naskórku znajduje się bowiem specjalna warstwa ochronna, której naruszenie może powodować nadmierne przesuszenie się skóry oraz zaburzenie jej naturalnego pH. Optymalna częstotliwość stosowania peelingu wynosi od dwóch do trzech razy w tygodniu. Wszystko zależy jednak od rodzaju Twojej cery i jej potrzeb. Skóra tłusta produkuje więcej sebum, dlatego wymaga częstszego złuszczania, jednak cerom suchym i wrażliwym w zupełności wystarczy użycie peelingu raz na dwa tygodnie.

Jak zrobić peeling do twarzy? Poznaj sprawdzone przepisy

Czy wiesz, że skuteczny peeling na twarz możesz zrobić używając tylko i wyłącznie produktów, które zapewne masz w domu? Poniżej znajdziesz kilka z moich ulubionych przepisów na domowy peeling, który warto wykonywać regularnie. Bez przeszkód możesz je stosować również do ciała. Sprawdź, jak zrobić peeling do twarzy! 

Peeling migdałowy do twarzy

Do użycia tego peelingu będziesz potrzebować tylko trzech składników: 

  • drobno posiekanych migdałów (1 łyżeczka);
  • jogurtu naturalnego (2 łyżeczki);
  • miodu (1 łyżeczka)

Połącz ze sobą wszystkie składniki, delikatnie mieszając łyżką. Polecam nakładać peeling migdałowy delikatnymi, kolistymi ruchami.

Peeling z płatkami owsianymi

Co potrzebujesz do stworzenia powyższego, bardzo skutecznego i domowego peelingu na twarz?

  • Dokładnie zmielone płatki owsiane (2 łyżki);
  • miód (1 łyżka);
  • ciepła woda (według uznania).

Zmieszaj wszystkie wyżej wymienione składniki w jednej miseczce przy użyciu łyżki. W zależności od tego, czy wolisz bardziej gęste, czy lejące konsystencję, dodaj tyle wody, ile uznasz za odpowiednie.

Peeling cukrowy DIY

Do stworzenia domowego peelingu cukrowego będą ci potrzebne:

  • cukier biały lub brązowy (2 łyżeczki);
  • oliwa z oliwek (4 łyżeczki).

Dokładnie wymieszaj ze sobą podane składniki i stosuj na oczyszczoną skórę. Peeling cukrowy warto używać od razu po jego stworzeniu, ponieważ cukier szybko się rozpuszcza.

Wróć na stronę główną i znajdź więcej inspirujących wpisów!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *