Lifestyle

5 inspirujących wzorów tatuaży

5 inspirujących wzorów tatuaży

Tatuaże już dawno przestały być kojarzone wyłącznie z więźniami i przestępcami. Z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, co potwierdza rosnąca liczba studiów tatuażu w każdym dużym mieście. Obecnie tatuażyści są postrzegani jako artyści, ponieważ każda ich praca to swoiste dzieło sztuki. W Internecie można znaleźć wiele inspiracji, szczególnie szukając wzorów dla tatuaży damskich. Ogrom kolorów, różnorodność stylów oraz grubość linii – to tylko niektóre z aspektów, które powinnaś wziąć pod uwagę zastanawiając się nad tatuażem. Jakie wzory są najpopularniejsze? Czy każdy tatuaż damski ma konkretne znaczenie? Gdzie go najlepiej umiejscowić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w dzisiejszym wpisie!

Modne tatuaże damskie – znaczenie

Każdy, nawet najmniejszy tatuaż damski może mieć ukryte znaczenie i przekaz. Te informacje zdradzają sporo o osobowości oraz charakterze właścicielki konkretnego dzieła. Oczywiście, im bardziej rozległy i skomplikowany tatuaż, tym więcej emocji i wspomnień się za nim skrywa. Przed ostateczną decyzją dotyczącą przeniesienia upatrzonego wzoru na skórę, zapoznaj się ze znaczeniem modnych tatuaży damskich!

Jednym z najpopularniejszych wzorów jest ponadczasowa róża. Poznaj znaczenie tatuażu, który podbił serca wielu Polek! Od wieków w dyskursie społecznym ten rodzaj kwiatu jest uznawany za symbol miłości, z kolei w kręgach religijnych utożsamia się go z męczeństwem. W niektórych krajach róża była postrzegana jako synonim bogactwa i dobrobytu. Jakie jest jej znaczenie w przypadku tatuaży damskich? Ten wzór również w obecnych czasach jest utożsamiany z miłością, przywiązaniem oraz wiernością. Jednak to dopiero kolor kwiatu odkrywa prawdziwe znaczenie tego modnego tatuażu damskiego. Czerwona róża to romantyzm oraz pożądanie, z kolei biała to oznaka czystego uczucia, a niebieska to synonim miłości od pierwszego wejrzenia.

Kolejnym, niezwykle popularnym wzorem jest serce. Może być ono przedstawione tylko za pomocą konturów lub wypełnione w całości. Tatuaż w kształcie serca to nawiązanie do miłości, przyjaźni lub też zdrady i cierpienia. Ten uniwersalny symbol można interpretować na wiele sposobów, a wspomnienia, które się za nim kryją to kwestia niezwykle indywidualna.

Równie często wybieranym motywem jest kotwica. Dawno temu ten wzór był najczęściej kojarzony z marynarzami, którzy wybierali go ze względu na swój zawód. Dla nich kotwica oznaczała początek nowej przygody oraz bezpieczną przystań. Jednak z upływem czasu ten wzór stał się również często wybierany jest kobiety. Dlaczego? Obecne znaczenie tatuażu w kształcie kotwicy to nawiązanie do nadziei oraz bezpieczeństwa. Inna interpretacja mówi o tym, że ten symbol może oznaczać życie, które jest przepełnione niesamowitymi przygodami.

Delikatne tatuaże damskie – najmodniejsze wzory 

Wyżej opisane wzory Cię nie przekonują? Spokojnie, poniżej znajdziesz jeszcze więcej inspiracji ciekawych i delikatnych tatuaży damskich. Jeśli nie zachęcają Cię duże i kolorowe wzory, lepiej rozważyć wybór bardziej minimalistycznych symboli, które opierają się na samych konturach. Tego typu styl stał się niezwykle popularny w ostatnich latach, a szczególnie w kontekście tatuaży damskich. 

Minimalistyczne wzory 

Do najbardziej neutralnych i ponadczasowych wzorów należą symboliczne tatuaże przedstawiające motywy kwiatów. Kobiety uwielbiają tatuować swoje ulubione gatunki roślin – delikatne niezapominajki, urocze stokrotki czy urzekające słoneczniki, wybór jest naprawdę ogromny! Tego typu wzory prezentują się doskonale, kiedy są wykonane cienką kreską. Od Twoich preferencji zależy, czy chcesz, aby tatuaż został wykonany kolorowym lub czarnym tuszem. Kwiaty są na tyle ponadczasowym wyborem, że w każdym wydaniu będą prezentować się pięknie!

Delikatne napisy 

Subtelne i pełne znaczeń, delikatne napisy to również propozycja modnych tatuaży damskich. Jeszcze do niedawna najczęściej były wybierane słowa lub zdania głównie w języku angielskim, jednak w ostatnich latach tatuażyści obserwują rosnący trend w tatuowaniu polskich wyrazów. To ciekawa i kusząca alternatywa dla wszechobecnych anglojęzycznych zwrotów. Słowa takie jak radość, miłość czy szczęście to wyrażenia, które niosą ze sobą ogromne znaczenie. Wybierz ciekawą czcionkę i daj się ponieść modnym tatuażom damskim!

Damski tatuaż – gdzie go umiejscowić? 

Jeśli masz już wybrany wzór i wiesz, w jaki stylu chcesz go wytatuować, czas zadecydować o jego lokalizacji na Twoim ciele! Istnieje wiele różnych miejsc, w których możesz umiejscowić tatuaż damski. Na szyi, na ramieniu, a może na karku? Wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie! 

Tatuaże damskie na nodze to również ciekawa propozycja, która może być strzałem w dziesiątkę dla niektórych osób. W tym miejscu dobrze prezentują się zarówno większe, jak i mniejsze wzory. Taka lokalizacja tatuaży to również dobry wybór ze względu na łatwość w jego zasłonięciu przez długie spodnie, spódnice lub sukienki.

Jeśli jednak zależy Ci, aby tatuaż był dobrze widoczny, lepiej zdecydować się na jego położenie w jednej z górnych części ciała. Miejsca takie jak obojczyki, szyja czy ręce to dobry wybór dla osób, którzy nie czują potrzeby zasłaniania swojego dzieła artystycznego.

Wróć na stronę główną i znajdź więcej inspirujących wpisów!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *